Predstavujeme Plody doby – prvý virtuálny festival hudby | Online festival Plody doby
18.04.2020

Predstavujeme Plody doby – prvý virtuálny festival hudby

Výnimočné koncerty vo výnimočnej dobe – na Slovensku už v utorok 21. apríla o 20:00 odštartuje prvý virtuálny festival Plody doby koncertom Andreja Šebana. Festival prinesie vystúpenia slovenskej hudobnej špičky, vysielané budú naživo a online z klubu.

Netradičný virtuálny zážitok bez obmedzenia kvality zvuku si tak hudobní fanúšikovia budú môcť vychutnať aj napriek aktuálnej situácii, a to dokonca úplne zdarma. Tento netradičný projekt im navyše umožní stať sa partnerom dnes ťažko skúšanej kultúry prostredníctvom dobrovoľného príspevku, ktorým môžu fanúšikovia podporiť umelcov aj v týchto neistých časoch.

Plody doby je festivalová online platforma, kde si ľudia užijú umenie, hudbu, literatúru či divadlo v kvalitných online streamoch a zároveň môžu priamo pomôcť tým umelcom, ktorých aktuálna kríza zasiahla najviac. Organizátori festivalu chcú vytvoriť platformu, na ktorej sa podarí udržať kultúru pri živote aj v neistých a obmedzených podmienkach.

“Umelcom vytvárame možnosť presunúť koncerty z obývačiek späť na pódiá pri zachovaní všetkých bezpečnostných pravidiel a zároveň tvoríme platformu pre divákov, ktorí chcú kultúru a umelcov počas aktuálnej krízy podporiť priamo cez dobrovoľné príspevky,” hovorí Ondrej Geče zo Slnko records, jeden z organizátorov festivalu.

Unikátne hudobné podujatie vzniklo na základoch iniciatívy Aby kultúra žila. Tá netradičným konceptom gaučových koncertov zareagovala prakticky okamžite na akútnu potrebu podporiť umelcov v čase, keď nemôžu vystupovať.

“Je to ako keď ťuknete do malej tehličky domina a pred vašimi očami sa rozprestrie obrovský obrazec. Keď padne tá posledná, všetci majú chuť vyhadzovať čiapky. Tou poslednou tehličkou bude posledný pacient epidémie. Narazil som na ľudí, čo vedia zmeniť malú túžbu pomôcť hoci len jednému človeku, na stovky vďačných očí,” hovorí hudobník a fotograf Peter Konečný, jeden zo zakladateľov iniciatívy Aby kultúra žila. Festival Plody doby posúva tento koncept ešte oveľa ďalej.

Všetky live streamy budú divákom dostupné zadarmo, a to vďaka partnerom projektu – generálnemu partnerovi Zlatý Bažant, hlavnému partnerovi VÚB a partnerom projektu Nová Cvernovka, Slnko records, Denník N a Tootoot.fm.

Za možnosť priblížiť kvalitné hudobné zážitky aj našim krajanom v cudzine vďačia organizátori aj spolupráci so slovenskými inštitútmi vo viacerých zahraničných metropolách.

 

Stručne o festivale Plody doby a iniciatíve Aby kultúra žila

Festival Plody doby organizuje iniciatíva Aby kultúra žila, ktorá vznikla 13. marca 2020 ako reakcia na krízovú situáciu v súvislosti s koronavírusom. Zakladateľmi iniciatívy sú Peter Konečný (fotograf, hudobník), Zuzana Suchová (fundraising konzultantka), Michal Švihra (spoluzakladateľ ticketingovej platformy Tootoot.fm), Ondrej Geče (vydavateľstvo Slnko records), Daniela Grečnerová (agentúra House of Ukulele) a projektová manažérka Tatiana Kravčenko. Iniciatíva pod hlavičkou občianskeho združenia Kultur.FM organizuje výzvu na podporu umelcov v čase krízy.