Otázky a odpovede | Online festival Plody doby

Otázky a odpovede

Kto stojí za festivalom Plody Doby?

Festival Plody Doby organizuje iniciatíva Aby kultúra žila, ktorá vznikla 13. marca 2020 ako reakcia na krízovú situáciu v súvislosti s koronavírusom. Zakladateľmi iniciatívy sú Peter Konečný (fotograf, hudobník), Zuzana Suchová (fundraising konzultant), Michal Švihra (spoluzakladateľ ticketingovej platformy Tootoot.fm) , Ondrej Geče a Alex Čerevka (vydavateľstvo Slnko records), Daniela Grečnerová (agentúra House of Ukulele) a projektová manažérka Tatiana Kravčenko.

Prečo a ako vznikol online festival Plody Doby?

Nová krízová situácia, ktorá na Slovensku v súvislosti s koronavírusom nastala, zasiahla okrem iného množstva umelcov, organizátorov podujatí či kultúrne centrá. Pre mnohých znamená zrušenie podujatí existenčný problém, s ktorým sa budú musieť vysporiadať. Iniciatíva Aby kultúra žila vznikla ako reakcia na túto situáciu, umelcom v núdzi chce pomôcť preklenúť najnáročnejšie obdobie a zároveň vytvoriť nový formát festivalu, ktorý bezpečne a bez rizika šírenia nákazy prinesie kultúru do domácností aj z dlhodobejšieho hľadiska – a tak vznikol festival Plody Doby.

Platí sa za online koncerty vstupné?

Nie, koncerty sú pre všetkých zadarmo vďaka partnerom projektu – Zlatý Bažant, VÚB a Denník N. Všetci diváci však môžu prispieť na kultúru dobrovoľným príspevkom na stráne www.plodydoby.sk.

Ako môžem pomôcť umelcom v núdzi aj ja?

Vyber si jednu z možností príspevku – 30€ / 50€ /100€ alebo vlastnú sumu a prispeješ tak priamo na fond, ktorý sa rozdeľuje medzi umelcov, ktorí potrebujú priamu finančnú pomoc v čase karantény. Výška príspevku aj to, koľkokrát sa rozhodneš prispieť je iba na tebe. Ďakujeme!

Ste umelec a potrebujete pomoc?

Iniciatíva Aby kultúra žila pod hlavičkou občianskeho združenia Kultur.FM ponúka umelcom možnosť požiadať o finančnú podporu v núdzovej situácii. Záujemcovia o takúto podporu sa môžu registrovať na https://abykulturazila.sk/preziadatelov.